Zaniepokojeni ostatnimi wydarzeniami mającymi miejsce w Policji posłowie Nowoczesnej skierowali kilka pytań do ministra Błaszczaka

1. Jaka była przyczyna śmierci obywatela Austrii na komisariacie w Częstochowie?
2. Czy Pana podwładny, wiceminister Zieliński, sprawuje faktyczną kontrolę nad Komendą Główną Policji?
3. Kiedy i jakie zmiany w nadzorze nad Policją zamierza Pan zaproponować, żeby ludzie nie czuli zagrożenia za strony policjantów
4. Kiedy dowiemy się co, po ujawnieniu informacji o torturowaniu Igora Stachowiaka, minister Beata Kempa robiła na komendzie w Oleśnicy?

Na odpowiedzi na te pytania czekają Polacy, którzy nie czują się bezpiecznie. Wydaje się nam, że pan wiceminister Zieliński nie panuje nad tym, co powinien nadzorować, nad Policją. Ciągle czegoś nie wie, ciągle jest czymś zaskakiwany, ciągle dowiaduje się o czymś z mediów. Mamy poważne wątpliwości czy minister Zieliński sprawuje faktyczną kontrolę nad Policją– tłumaczyła posłanka Paulina Hennig-Kloska podczas konferencji prasowej.

– To, co stało się w polskiej policji po objęciu MSWiA przez Mariusza Błaszczaka to bardzo zła, dramatyczna zmiana. Tak trudnej sytuacji, jaka jest teraz w Policji nie było od 27 lat. To wynika z nieudolności Mariusza Błaszczaka. Świadczą o niej ciągłe zmiany na stanowisku komendanta głównego policji podczas, gdy służby – by mógłby dobrze funkcjonować – potrzebują stabilności – na problem w zarządzeniu policją wskazywał poseł Adam Szłapka.

Sekretarz generalny Nowoczesnej przypomniał, że partia przygotowała wniosek o odwołanie Mariusza Błaszczaka ze stanowiska. Zadeklarował też, że Nowoczesna poprze także każdy inny wniosek w tej sprawie.

NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

©2020 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?