Z Poznaniakami o #PolskaNowoczesna

W ramach cyklu spotkań z mieszkańcami Ryszard Petru odwiedził Poznań. Podczas konferencji prasowej poprzedzającej dyskusję z poznaniakami wspólnie z posłem Krzysztofem Truskolaskim oraz posłankami Pauliną Hening-Kloska i Joanną Schmidt zwrócono uwagę na najważniejsze wyzwania i problemy, jakie nas obecnie dotykają.

Pierwszą sprawą są zmiany w podstawie programowej wprowadzane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Zarówno podczas konferencji prasowej jak i w trakcie spotkanie z mieszkańcami posłanka Joanna Schmidt wskazała na największe błędy tej „deformy”, do których zaliczyć można: nieuwzględnienie uwag ekspertów, wprowadzanie zmian bez zachowania należytej staranności, nieuwzględnianie w programach nauczania najnowszych trendów w światowej edukacji. W ocenie polityków Nowoczesnej to, co nazywamy teraz „zmianą” w polskiej szkole cofa ją praktycznie o 60 lat.

Posłanka Hening-Kloska zwróciła uwagę na fakt pomijania kwestii ekologicznych zarówno w edukacji jak i w bieżącej debacie publicznej po stronie rządzących. Natomiast Ryszard Petru odniósł się do sprawy wypadku premier Beaty Szydło i skandalicznych prób przerzucenia odpowiedzialności za zdarzenie na barki młodego kierowcy seicento.

Spotkanie z poznaniakami, które odbyło sie o godzinie 18.00 w Hotelu Mercure poświęcone było analizie bieżącej sytuacji politycznej na poziomie centralnym i regionalnym. Posłanka Joanna Schmidt podniosła na nim m.in. kwestie ustawy metropolitarnej dla Poznania i podpoznańskich gmin, która może być szansą na szybszy rozwój i większą skuteczność w realizacji zadań publicznych.

W spotkaniu wzięło udział około 100 sympatyków Nowoczesnej.

 

 

NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

©2020 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?