Wielkopolskie struktury w budowie

W ostatni dzień 2015 roku Wielkopolska Nowoczesna zorganizowała konferencję prasową na placu Wolności w Poznaniu, by podsumować dotychczasowe działania i zapowiedzieć ten na rok 2016.

Posłowie Joanna Schmidt i Marek Ruciński wypowiedzieli się również na temat aktualnych doświadczeń w Parlamencie RP i wyzwań jakie stawiane są obecnie przed nimi w Sejmie.

„Osiągnęliśmy razem duży sukces wprowadzając 28 nowych posłów. Jak udało się pokazać przez ostatnie dwa miesiące, Nowoczesna nie zwalnia tempa zarówno w Sejmie jak i w swoim regionie” – powiedział na wstępie rzecznik prasowy Wielkopolskiej Nowoczesnej Andrzej Szymczak.

„W Wielkopolsce stworzyliśmy już struktury regionalne partii .Nowoczesna, a niebawem czeka nas okres budowania struktur lokalnych m.in. w Poznaniu, najważniejsze jednak przed nami są wybory samorządowe, według kalendarza wyborczego za trzy lata. Chciałbym jednak, by już w przyszłym roku wytypować osoby, które będą kandydatami na burmistrzów i prezydentów, by intensywnie pracowały przez te dwa lata w lokalnych społecznościach na swój wynik. Nowoczesna rośnie w siłę, to oznacza, że przed nami dużo pracy.” – zaznaczył przewodniczący Nowoczesnej w Wielkopolsce Łukasz Goździor.

„Na przestrzeni dwóch miesięcy pracy poselskiej, siedem razy interweniowałam podczas posiedzeń sejmowych, w dniu 16 grudnia złożyłam interpelację w sprawie Białej Księgi, a także wzięłam udział we wszystkich poznańskich demonstracjach przeciwko łamaniu Konstytucji. W najbliższym czasie Nowoczesna wystąpi z pięcioma projektami Ustaw, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami – dodała posłanka Joanna Schmidt.

„Indolencja Platformy Obywatelskiej spowodowała, że scenariusz dla PiSu był właściwie gotowy. Inwencja Prawa i Sprawiedliwości i fakt, że posiadają bezwzględną większość spowodował, że ich działania są nieograniczone, a z naszej strony pozostaje tylko bezradność.” – zaznaczył poseł Marek Ruciński.

Nowoczesna dostając się do Sejmu przyszła z przeświadczeniem, że najbliższe cztery lata będą okresem merytorycznej działalności opozycyjnej, ale również współpracy z Prawem i Sprawiedliwością. Rzeczywistość okazała się jednak diametralnie inna, nowa Partia Ryszarda Petru musiała, w krótkim czasie dźwignąć ciężar przejęcia roli przedstawiciela opozycji w naszym kraju.

„Ostatni miesiąc to walka o Trybunał Konstytucyjny, o przestrzeganie standardów demokracji i zachowanie niezależności trójpodziału władzy. Walka formalnie przegrana, ale społecznie wygrana. Tysiące ludzi na ulicach dla każdej władzy powinny być znakiem ostrzegawczym, że coś jest nie tak” – podsumowała Joanna Schmidt.

Lider Wielkopolskiej Nowoczesnej Łukasz Goździor zapowiedział także akcję „Pokaż rządzącym czerwoną kartkę”, która odbędzie się w ramach IV Zgromadzenia Strażników Demokracji w sobotę 02 stycznia. Nowoczesna chce w ten sposób zwrócić uwagę na łamanie prawa i niepokojące zmiany jakie zachodzą w naszym kraju.

2

NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

©2019 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?