Wielkopolska Nowoczesna wybrała struktury

„Apelujemy do polityków Prawa i Sprawiedliwości, o opamiętanie i krytyczne spojrzenie na dotychczasowe działania” – tak napisali w stanowisku członkowie Nowoczesnej w regionie. Przewodniczącym  partii Nowoczesna Ryszarda Petru w Wielkopolsce został Łukasz Goździor, wybrano także zarząd wojewódzki, radę oraz komisję rewizyjną.

Podczas zjazdu, który był pierwszy spotkaniem członków Nowoczesnej, 160 osób głosowało nad wyborem członków najważniejszych dla regionu struktur partii. Obecni byli wszyscy wielkopolscy posłowie Nowoczesnej, a poseł Adam Szłapka poprowadził całość spotkania.

Wybory parlamentarne za nami, a najważniejsze przed nami są wybory samorządowe, według kalendarza wyborczego za trzy lata. Chciałbym, by już w przyszłym roku wytypować osoby, które będą kandydatami na burmistrzów i prezydentów. By intensywnie pracowały przez te dwa lata w lokalnych społecznościach na swój wynik. Nowoczesna rośnie w siłę, to oznacza, że przed nami dużo pracy. Musimy otworzyć się na nowe środowiska, na szerokie myślenie o Polsce – mówił Łukasz Goździor w trakcie swojej prezentacji jako kandydat na stanowisko przewodniczącego regionu Wielkopolska Nowoczesnej.

Wiceprzewodniczącymi partii w regionie zostali Paulina Hennig-Kolska, posłanka z okręgu gnieźnieńsko-konińskiego, Bartosz Adaszewski z Piły oraz Andrzej Pichet z Ostrowa Wielkopolskiego. Sekretarzem Nowoczesnej w Wielkopolsce została Katarzyna Kierzek-Koperska.

Członkowie Nowoczesnej jednogłośnie przyjęli stanowisko dotyczące sytuacji w Polsce. Czytamy w nim między innymi:

„Wierzymy, że wartościami nadrzędnymi dla demokratycznego państwa prawa jest poszanowanie wolności i niezawisłości władzy sądowniczej. Wierzymy, że kultura polityczna powinna kształtować się przez dialog, tak jak miało to miejsce podczas wspólnych prac nad Konstytucją z kwietnia 1997 roku, a nie przez naginanie prawa w imię partykularnych, partyjnych interesów. Fakt stosowania podobnych praktyk przez rząd Platformy Obywatelskiej nie zwalania obecnie rządzących od odpowiedzialności za jakość młodej polskiej demokracji.

Apelujemy do polityków Prawa i Sprawiedliwości, o opamiętanie i krytyczne spojrzenie na dotychczasowe działania. Apelujemy, by rządzący okazali tyle samo determinacji oraz energii w rozwiązywaniu problemów Polek i Polaków, skupiając się na sprawach rozwoju gospodarczego czy społecznego .”

Członkowie Nowoczesnej w Wielkopolsce zdecydowali także o powołaniu kilkunastu zespołów programowych, które będą zbierać i przygotowywać do realizacji pomysły jakie Nowoczesna powinna realizować dla Wielkopolski i Polski.

2 3 5 4

NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

©2019 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?