Wielkopolska Nowoczesna ujawnia lokalnych Misiewiczów!

Na placu Wolności w Poznaniu, posłanka Joanna Schmidt, wiceprzewodnicząca Nowoczesnej i poseł Adam Szłapka, sekretarz generalny partii, ujawnili listę osób, które w ciągu ostatnich 10 miesięcy rządów PiS otrzymały ważne stanowiska w Spółkach Skarbu Państwa.

To tak zwani wielkopolscy „Misiewicze”, czyli osoby które mają dwie cechy. Są powiązanie z partią rządzącą i brakuje Im odpowiednich kompetencji do pełnienia tych funkcji, które otrzymali od PiSu.

1

„Możemy mówić, że to żenujące i śmiać się z Misiewiczów, ale chodzi też o bezpieczeństwo i gospodarkę naszego państwa. Już ponosimy realne straty finansowe w związku z obsadzeniem na wysokich stanowiskach osób niekompetentnych, za to lojalnych partyjnie” – powiedział poseł Adam Szłapka.

„Sprawa Misiewiczów pokazuje, że w myśleniu Prawa i Sprawiedliwości nie ma w ogóle refleksji, by korzystać z osób, które mają doświadczenie rynkowe, a nie należą do partii politycznej. Partyjny nie oznacza od razu, że jest kompetentny” – skomentowała posłanka Joanna Schmidt.

 „Został stworzony układ celowo po to by obsadzać swoimi Spółki Skarbu Państwa. Wiele z tych osób nie ma żadnych kompetencji by tam zasiadać, w wielu przypadkach jest łamana ustawa. Ich niekompetencja działa na szkodę spółek do których zostali powołani” – mówił lider Nowoczesnej Ryszard Petru na konferencji prasowej w Sejmie podczas której ujawnił nazwiska „Misiewiczów”. Oprócz Bartłomieja Misiewicza – 26-letniego protegowanego Antoniego Macierewicza, który dostał stanowisko członka rady nadzorczej Polskiej Grupy Zbrojeniowej nie mając wyższego wykształcenia i praktyki w zarządzaniu w tak strategicznej branży jak obronność kraju, na liście znalazło się kilkadziesiąt osób powiązanych z partią rządzącą.

Oto lista wielkopolskich „Misiewiczów”:

  1. Aneta Rabiega – od sierpnia 2016 kierowniczka KRUS w Kępnie. Wcześniej pracowała jako asystentka biura senatorsko-poselskiego PiS w Kępnie. Absolwentka Politechniki Częstochowskiej na Wydziale Budownictwa.
  2. Andrzej Skrzypczak – od lutego 2016 szef ARiMR w Krotoszynie. Przewodniczący krotoszyńskich struktur PiS. Wcześniej pracował w Inspekcji Sanitarnej.
  3. Sławomir Szczot – działacz PiS, przewodniczący Rady Miasta Leszno i szef miejskich struktur PiS. Od sierpnia 2016 jest wiceprezesem spółki Enea Serwis. Szczot pracował wcześniej jako dyrektor biura poselskiego PiS w regionie. Od stycznia 2016 pracował w Miejskim Zakładzie Oczyszczania, gdzie prowadził dział controllingu.
  4. Andrzej Plichta – przewodniczący Rady Miejskiej w Kaliszu. Od 2006 r. jest członkiem PiS. W sierpniu objął poza konkursem stanowisko szefa kaliskiego oddziału terenowego KRUS. Dotychczas był nauczycielem w jednym z kaliskich liceów. Z wykształcenia jest teologiem.
  5. Czesław Janikowski – objął stanowiska członka zarządu Poznańskiej Hodowli Roślin, mimo braku kompetencji z tej dziedziny. Absolwent historii na UAM, nauczyciel, wicedyrektor zespołu szkół w Jerce. Obecnie radny rady powiatu kościańskiego. Członek Zarządu Prawa i Sprawiedliwości Ziemi Kalisko-Leszczyńskiej. Przewodniczący PiS Powiatu Kościańskiego.
  6. Mariusz Kądziołka – były wiceprezydent Szczecina z ramienia PiS – zrezygnował z mandatu na rzecz objęcia funkcji prezesa Enei Oświetlenie. Absolwent Ekonomiki i Organizacji Gospodarki Żywnościowej na Akademii Rolniczej w Szczecinie – uwaga, w lipcu formalna siedziba zarządu Enei Oświetlenie została przeniesiona z Poznania do Szczecina. Pozostała struktura firmy dalej funkcjonuje w Poznaniu.

Nowoczesna apeluje o dołączenie do akcji „Sygnalista” i przesyłanie informacji o tzw. „Misiewiczach”, czyli niekompetentnych osobach na stanowiskach w SPP z nadania PiS.

adamszlapka_ssp

 

NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

©2020 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?