Wielkopolska Nowoczesna ocenia sejmowy kryzys

W związku z ostatnimi wydarzeniami w Sejmie i manifestacjami, które przez weekend odbywały się w całym kraju, poznańscy posłowie: Joanna Schmidt i Marek Ruciński wspólnie z członkami wielkopolskiej Nowoczesnej podsumowali aktualną sytuacje polityczną.

W poniedziałek Nowoczesna złożyła do prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez Marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego. Opozycja zarzuca Marszałkowi, że pozbawiono ich praw i obowiązków w postaci możliwości zadawania pytań, udziału w głosowaniu oraz składania wniosków formalnych podczas posiedzenia, które kontynuowane było w Sali Kolumnowej. – Budżet państwa wymaga debaty publicznej, chodzi przecież o nasze pieniądze. Nie rozumiem dlaczego obawiano się tej dyskusji i podjęto decyzję o głosowaniu poprawek blokiem. Przecież PiS i tak by ten budżet przegłosował – powiedziała podczas spotkania z dziennikarzami Joanna Schmidt.

Na znak protestu posłowie opozycji zajęli salę plenarną i domagają się ponownego przeprowadzenia głosowania nad ustawą budżetową. Nowoczesna żąda od marszałka przywrócenia do obrad posła Michała Szczerby. wycofania się z decyzji o ograniczeniu pracy dziennikarzy w Sejmie i przywrócenie dotychczasowych zasad pracy mediów. – Zjednoczona opozycja się nie podda. Będziemy walczyć i dyżurować, mimo zgaszonego światła i wyłączonego ogrzewania. Tylko w ten sposób możemy zwrócić uwagę obywateli na to, co się dzieje w Warszawie – dodała Joanna Schmidt. – To smutne, że w miesiącu, w którym obchodzimy tak ważne dla Polaków jubileusze, wspominamy wydarzenia z 13 i 16 grudnia, jesteśmy świadkami apeli, w których nawołuje się swoich zwolenników do występowania przeciwko innym. To niebywałe, że PiS, a przede wszystkim poseł Jarosław Kaczyński, chce żeby Polacy w takiej atmosferze spędzali święta. Ufam, że ostatecznie znajdziemy rozwiązanie kryzysowej sytuacji, w której znalazł się obecnie Sejm – podsumował Marek Ruciński.

 

NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

©2020 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?