Wielkopolscy posłowie na prezentacji programu „Nowoczesna Polska dla każdego”

W niedzielę odbyła się w Warszawie konwencja programowa Nowoczesnej Ryszarda Petru. Po miesiącach prac powstał dokument, któremu przyświeca proste przesłanie zawarte  w nowoczesnym hashtagu: #LepszaPolska.

W prezentacji programu pod nazwą „Nowoczesna Polska dla każdego” uczestniczyli wszyscy wielkopolscy posłowie partii. Przedstawiali poszczególne jego punkty i brali aktywny udział w dyskusjach o najważniejszych zapisach, które wypracowali członkowie i eksperci Nowoczesnej.

Ryszard Petru w czasie prezentacji programu [fot. Łukasz Kamiński]

Ryszard Petru w czasie prezentacji programu [fot. Łukasz Kamiński]

„Intensywne rozmowy o Lepszej Polsce za nami. Nowoczesna przedstawiła swój kompleksowy program” – zachęcała posłanka z Gniezna Paulina Hennig-Kloska.

„Podobno jest tak, że programów się nie czyta, bo głosujący kierują się tylko emocjami. Podobno jest też tak, że elektorat Nowoczesnej jest bardzo racjonalny 🙂 Przygotowaliśmy dobry program dla Was, dla #LepszaPolska” – napisała na swoim profilu społecznościowym Joanna Schmidt, posłanka z Poznania i jednocześnie wiceszefowa partii.

Joanna Schmidt i Marek Ruciński (na środku)

Joanna Schmidt i Marek Ruciński – na środku [fot. Łukasz Kamiński]

„Zezwolimy na terapię marihuaną leczniczą i przywrócimy leczenie metodą in vitro! Zadbamy o zdrowie Polaków na każdym etapie życia, a także o godne zarobki pracowników służby zdrowia. Będziemy gorąco wspierać nie tylko pielęgniarki i położne, ale też młodych lekarzy, aby nie musieli wyjeżdżać z kraju – to tylko niektóre z planowanych zmian w ochronie zdrowia, jakie zaprezentowałem na Konwencji Programowej Nowoczesnej w Warszawie” – podsumował poseł Marek Ruciński z Poznania.

Adam Szłapka w czasie jednego z paneli dyskusyjnych

Adam Szłapka w czasie jednego z paneli dyskusyjnych

Adam Szłapka uczestniczył w panelu dyskusyjnym poświęconym miejscu Polski w Europie i odniósł się do relacji pomiędzy polskim rządem, a Unią Europejską. „W obecnej sytuacji najważniejsze jest to, że PiS kwestionuje całą ideę tego, że Unia Europejska to wspólnota wartości. My w programie mówimy o tym, że dzięki nowoczesnej i otwartej na dialog dyplomacji odbudujemy reputację i pozycję Polski w Europie i na świecie” – powiedział Adam Szłapka.

W spotkaniu w Warszawie brali również udział przedstawiciele Młodych Nowoczesnych z Wielkopolski z szefem struktur młodzieżówki Janem Jankowiakiem.

Jan Jankowiak w czasie konwencji programowej

Jan Jankowiak w czasie konwencji programowej [fot. Łukasz Kamiński]

Członkowie Młodych Nowoczesnych z Wielkopolski z posłanką Pauliną Hennig-Kloska

Członkowie Młodych Nowoczesnych z Wielkopolski z posłanką Pauliną Hennig-Kloska

Relacja wideo z prezentacji programu:

ZOBACZ:
Cały program „Nowoczesna Polska dla każdego”


Zdjęcie główne: Łukasz Kamiński

NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

©2020 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?