Wielkopolanie na demonstracji w Warszawie

Paulina Hennig-Kolska, Joanna Schmidt, Adam Szłapka i Marek Ruciński oraz setki innych osób z Wielkopolski, w tym członkowie wielu kół lokalnych Nowoczesnej z regionu, uczestniczyło w demonstracji pod siedzibą Trybunału Konstytucyjnego oraz Pałacem Prezydenckim w obronie ładu konstytucyjnego w Polsce. W  zgromadzeniu wzięło udział około pięćdziesięciu tysięcy osób. Jego organizatorem była Nowoczesna, ale odbyło się ono ponad politycznymi podziałami.

Głównym przesłaniem demonstracji był apel obywateli do rządzących:
„My, Obywatele Rzeczypospolitej Polskiej, żądamy, by Prawo i Sprawiedliwość przestało łamać Konstytucję! Stanowczo domagamy się, by PiS zakończyło wywołany przez siebie, groźny, sprzeczny z polską racją stanu kryzys konstytucyjny”.

Wielkopolscy posłowie komentowali demonstrację na swoich profilach społecznościowych.

„Pokażmy, że jest nas równie wielu! Podpiszmy petycję w obronie Konstytucji! – napisała przed demonstracją Paulina Hennig-Kloska podając adres https://wobroniekonstytucji.pl.  

„Nie godzimy się na łamanie ładu konstytucyjnego przez Prawo i Sprawiedliwość, dlatego zbieramy podpisy pod petycją ‚Obywatele w obronie Konstytucji’. Wydrukuj jej treść i tabelę, zbierz podpisy i zanieś do najbliższego biura Nowoczesnej w Twoim regionie” – namawiał Adam Szłapka.

 „Będziemy do skutku przypominać PISowi czym jest demokracja i co znaczy dla nas Konstytucja! Tak jak dziś w Warszawie z pięćdziesięcioma tysiącami osób, ponad podziałami!” – napisała Joanna Schmidt.

 „Cokolwiek podadzą ‘niezależne’ media, zapewniam, że ludzi jest naprawdę bardzo dużo” – napisał Marek Ruciński.

3 1 2 4 11 10 9 8 7 5

NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

©2019 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?