Więcej środków dla Wielkopolski

W poniedziałek rano, w biurze poznańskich posłów Nowoczesnej odbyła się konferencja prasowa poświęcona poprawkom złożonym przez poseł Joannę Schmidt. W ich rezultacie zyskać ma zarówno Poznań, jak i cały region.

Z ramienia Nowoczesnej w konferencji wzięła udział posłanka Joanna Schmidt, szefowa regionu wielkopolskiego Katarzyna Kierzek-Koperska oraz wiceprzewodniczący Koła Poznań Bartłomiej Ignaszewski.

Na wątki ogólnopolskie uwagę zwróciła Joanna Schmidt:

„Dofinansowanie szkolnictwa wyższego 0.44% PKB to jest dofinansowanie, które stawia Polskę na końcowych pozycjach w Europie. Bez dodatkowych pieniędzy nie będzie gospodarki innowacyjnej. Młodzi ludzie po zakończonych studiach będą emigrować za dobrą płacą na stanowiskach innowacyjnych, dobrze płatnych.”

Odniosła się również do kwestii wsparcia finansowego dla Centrum Praw Kobiet:

„Dodatkowa kwestia to wsparcia finansowego dla centrum praw kobiet. Wiemy, że obecny rząd   ma problem z kwestiami kobiecymi i prawa kobiet są zapomniane, Fundacje działające na rzecz kobiety, przemocy w rodzinie, przemocy finansowej mają ucinane finansowanie i to umniejszone finansowanie proponujemy zrekompensować tymi 5 milionami złotych na centrum praw kobiet”

Kwestie samorządowe poruszyła Katarzyna Kierzek-Koperska, podkreślając że:

„W dzisiejszej rzeczywistości każdy samorząd a szczególnie duże miasta mają ogromne potrzeby rozwojowe. Przedstawione poprawki do budżetu państwa dotyczą najistotniejszych potrzeb dla Poznania i regionu. Bardzo ważne kwestie związane z transportem, nauka, prawami kobiet, szkolnictwa wyższego i sportu”. 

Zaprzeczyła również by Nowoczesna i reszta opozycji nie miała pomysłów na to jak wydać pieniądze: „nasze propozycje są każdorazowo odrzucane przez większość sejmową. Tymczasem premier Morawiecki przekonywał, że można wspólnie budować Polskę. Chciałabym zobaczyć dobrą wolę po stronie partii rządzącej w trakcje prac nad projektem budżetu”.

Bartłomiej Ignaszewski podkreślił wagę wsparcia poznańskich inwestycji infrastrukturalnych:

„Poznań potrzebuje wsparcia dla kluczowych inwestycji infrastrukturalnych, które poprawią komunikację w mieście i regionie. Stawiamy na obwodnice i rozwój transportu zbiorowego, stąd poprawki dotyczące dofinansowanie budowy węzła Koszalińska w ciągu drogi krajowej nr 92 oraz dofinansowanie budowy trzeciego toru na poznańskim węźle kolejowym, od dworca Poznań Wschód od Poznań Główny, dla potrzeb Poznańskiej Kolei Metropolitalnej”. Wyraził również nadzieję, że motywy polityczne nie będą decydujące przy ocenie przez większość sejmową zasadności złożonych przez Nowoczesną poprawek. 

NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

©2020 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?