Wiceprzewodniczące Nowoczesnej przekazały podpisy pod referendum szkolnym

Joanna Schmidt wraz z Katarzyną Lubnauer oraz lokalnymi działaczami Nowoczesnej przekazały Związkowi Nauczycielstwa Polskiego 50 tysięcy podpisów zbieranych pod wnioskiem referendalnym w sprawie zmian w reformie oświaty. .Nowoczesna od samego początku sprzeciwia się pomysłom Minister Anny Zalewskiej, które oceniamy jako niepotrzebne i szkodliwe dla systemu edukacji oraz jego głównych beneficjentów, czyli dzieci i młodzież szkolną.

„Chcę zwrócić uwagę, że osoby składając swoje podpisy traktowały to bardzo często jako manifestację sprzeciwu wobec polityki rządu Beaty Szydło” – wyjaśniała Joanna Schmidt – „O zmianach w edukacji powinny decydować ci, którzy z niej najbardziej korzystają. W tej grupie jest najwięcej zwolenników pozostawienia gimnazjów” – dodała wiceprzewodnicząca Nowoczesnej.

Z kolei posłanka Lubnauer przypominała, że reforma najbardziej dotknie dzieci i rodziców mieszkających na wsi, dla których dostęp do dobrej edukacji będzie utrudniony.

„Dziękuję wszystkim za ogromne zaangażowanie. Apeluję do premier Szydło i minister Zalewskiej by wsłuchały się w głos suwerena i nie wprowadzały tej pseudoreformy na złość Polakom” – zakończyła posłanka Schmidt.

Podpisy zbierane są dalej – do końca marca.

NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

©2020 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?