Świętujcie z nami Święto Wolności 04.06 w Poznaniu

04 czerwca obchodzimy rocznicę pierwszych częściowo wolnych wyborów w Polsce. To nasze Święto Wolności . Wielkopolska Nowoczesna zaprasza na plac Wolności na akcję #LajkDlaWolności. Na wydarzenie zapraszają też wielkopolscy posłowie i szef Nowoczesnej w regionie.

 „Wolność to wartość, o którą walczyli nasi przodkowie i którą powinniśmy pielęgnować. Poznań w tym kontekście ma ogromne powody do dumy. To tutaj odbyło się zwycięskie Powstanie Wielkopolskie, tutaj robotnicy w czerwcu 1956 r. po raz pierwszy odważyli się wyjść za ulicę i zaprotestować przeciwko komunistycznej władzy. Tak jak dziesiątki lat temu, dziś równie mocno pragniemy wolności, demokracji, państwa prawa. Niech wyrazem tego będzie wspólne świętowanie. Dlatego serdecznie zapraszam 4 czerwca na placu Wolności” – poseł Marek Ruciński.

„Każdy z nas w życiu dokonuje wyborów. Są te mniej ważne, są i te fundamentalne. W 1989 roku Polacy dokonali fundamentalnego wyboru. Wybrali wolność. Po 27 latach musimy o tym przypominać, by każdy pamiętał. Szczególnie Ci wybrani w wolnych wyborach” – posłanka Joanna Schmidt

„Lubimy naszą wolność. Chcemy, by wszyscy poznaniacy pokazali to światu w dzień rocznicy pierwszych wolnych wyborów. Stwórzmy tradycję radosnego i wspólnego świętowania tej wolności” – Łukasz Goździor.

„Wolność znaczy dla każdego coś innego. Ale te różnice łączy pozytywny mianownik. Bo każdawolność to radość. W demokracji wolność można więc świętować wspólnie” – posłanka Paulina Hennig-Kloska.

„Wolność to jedna z wartości europejskich. To podstawa naszej tożsamości. 4 czerwca 1989 odzyskaliśmy wolność. Bądźmy razem w rocznicę tego wydarzenia. 4 czerwca Święto Wolności”- poseł Adam Szłapka.

W ramach akcji #LajkDlaWolności odbędzie się w Poznaniu także Piknik Wolności i Rowerowy Rajd Wolności.

Więcej informacji o akcji #LajkDlaWolności na wydarzeniu na Facebooku

Więcej informacje o Pikniku Wolności na wydarzeniu na Facebooku

Więcej informacji o Rowerowym Rajdzie Wolności na wydarzeniu na Facebooku 

NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

©2019 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?