Spotkanie z Wadimem Tyszkiewiczem w Koninie

Jak z miasta braku perspektyw do rozwoju zrobić miasto gospodarczego sukcesu? Czy, pomimo że boom inwestycyjny już minął to czy mamy jeszcze szanse na rozwój? Na temat inwestycji i pozyskiwania inwestorów rozmawiali mieszkańcy Konina z Prezydentem Nowej Soli Wadimem Tyszkiewiczem, który na zaproszenie Nowoczesnej przyjechał do Konina.

Jak sam Prezydent Nowej Soli powiedział „Przez 17 lat prowadziłem firmę i teraz jestem menadżerem, który został przez społeczeństwo wybrany do kierowania firmą – miastem. ”
Trzeba przyznać robi to z sukcesami bo w ciągu 15 lat swojej prezydentury pozyskał 25 inwestorów. Na terenie Nowej Soli działa Kostrzyńsko-Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna, gdzie na jednej 100 ha podstrefie znajduje się 15 fabryk zatrudniających kilka tysięcy osób. Kolejne 100 hektarów zapełnia się nowo budowanymi fabrykami i inwestorami.
Konińskie koło Nowoczesnej zaprosiła mieszkańców na pierwsze z cyklu spotkanie „Obudzić Konin – czas na gospodarkę”. Całe wydarzenie było transmitowane na żywo na profilu facebookowym NowoczesnaKonin gdzie znajduje się nagranie z całego spotkania: Facebook Konin

NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

©2020 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?