Spotkanie Joanny Schmidt z mieszkańcami Biedruska

W poniedziałek 6 marca posłanka Joanna Schmidt spotkała się z mieszkańcami Biedruska i Suchego Lasu. Na początku przedstawiła inicjatywy ustawodawcze i projekty na bieżąco podejmowane przez Nowoczesną.

Mieszkańców interesowały relacje z Platformą na różnych szczeblach. Zostały one ocenione jako raczej dobre lub poprawne, zwłaszcza z politykami z młodego pokolenia. Tym, co zaskakuje są jednak decyzje Grzegorza Schetyny, który np. we Wrocławiu ogłosił kandydatkę PO na prezydenta, mówiąc równocześnie o konieczności współpracy całej opozycji.

Ważnym wątkiem były kwestie związane z reformą edukacji. Podczas spotkania zbierano również podpisy związane z organizacją w tej sprawie referendum.

Ze swojej strony mieszkańcy pytali o sprawę projektu ustawy zmniejszającej uposażenia wojskowym z przeszłością w armii przed 1989 rokiem, kwestie podatku poligonowego, który dotyczy wielu gmin w Polsce, a także problemów z wyborem optymalnej lokalizacji północno-wschodniej obwodnicy Poznania.

Bezpośredni kontaktu z mieszkańcami jest bardzo ważny. Podobne działania podejmują posłowie Nowoczesnej w całej Polsce – powiedziała Joanna Schmidt  – Musimy być cały czas zmobilizowani, bo nie wiemy tak naprawdę, kiedy odbędą się wybory.

Na zakończenie posłanka Schmidt zaapelowała o wzięcie udziału w protestach kobiet, które odbędą się 8 marca w całej Polsce.

NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

©2020 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?