Spotkania posłów Katarzyny Lubnauer i Adama Szłapki pod hasłem edukacji

Posłowie Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer, wiceprzewodnicząca partii oraz Adam Szłapka, sekretarz generalny uczestniczyli wspólnie w czwartek w spotkaniach w południowej Wielkopolsce. Z mieszkańcami oraz mediami rozmawiali przede wszystkim o edukacji. Jest to temat bardzo aktualny nie tylko ze względu na to, że uczniowie rozpoczęli nowy rok szkolny dwa tygodnie temu, lecz także ze względu na planowane reformy. Zmiany jakie mają zostać wprowadzone powodują chaos, czego obawiają się zarówno dzieci, nauczyciele jak i rodzice.

Posłowie przy okazji rozmów wspomnieli o – ogłoszonym w ubiegły weekend – programie Nowoczesnej. „Jest to uszczegółowienie tych wartości i haseł o których mówiliśmy w kampanii” – tłumaczył Adam Szłapka.

1

Katarzyna Lubnauer odniosła się do części dotyczącej edukacji: „My stawiamy na jakość szkoły, a polskiej edukacji potrzebna jest stabilizacja. Trzeba doposażyć polskie szkoły w nowoczesne pracownie, postawić na efektywną naukę języków, doradztwo zawodowe, wprowadzić do szkół cyfrowy świat.” Podczas dyskusji posłanka zwróciła uwagę na to, że na przykład w sali chemicznej w każdej szkole wisi tablica Mendelejewa, a przecież chemii powinno się uczyć na podstawie doświadczeń, tak żeby w praktyce zrozumieć ten przedmiot.

W Klubie Nauczyciela w Ostrowie Wielkopolskim oraz w Cafe Calisia w Kaliszu dyskutowano o wyrównaniu szans młodzieży oraz o tym jak Nowoczesna za pomocą swojego programu chce to zrealizować. Liczba pytań i spostrzeżeń, którymi chcieli podzielić się mieszkańcy uczestniczący w spotkaniach oznacza, że szkolnictwo to temat, o którym warto dyskutować.

4

NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

©2020 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?