Rozmowa o #LepszejPolsce w Gdyni z udziałem posła Marka Rucińskiego

Poseł Marek Ruciński wziął udział w spotkaniu gdyńskiego koła .Nowoczesnej Ryszarda Petru. Debata „Pozmawiajmy o #lepszej Polsce” była poświęcona m.in. bieżącej pracy posłów w komisjach sejmowych.

Czworo posłów z frakcji Ryszarda Petru przyjęło zaproszenie gdyńskich struktur .Nowoczesnej, które przygotowały pierwsze spotkanie w nowym roku. Wicemarszałek Barbara Dolniak, Marta Golbik, Marek Ruciński oraz Grzegorz Furgo – poseł z Gdyni. Politycy komentowali bieżącą pracę sejmu oraz przedstawili zakres obowiązków w komisjach, do których należą.

Marek Ruciński, lekarz ortopeda i traumatolog z Poznania, wiceprzewodniczący Komisji Zdrowia, zapytany o jego zdaniem najlepsze rozwiązanie, pozwalające uzdrowić system ochrony zdrowia przedstawił ramowy plan restrukturyzacji opieki zdrowotnej, opracowany przez Nowoczesną. – Profilaktyka oraz właściwie wycenione usługi medyczne są najważniejsze, aby system mógł zacząć funkcjonować efektywnie. Ponadto likwidacja monopolu świadczenia usług przez NFZ, konkurencyjność podmiotów i możliwość wyboru płatnika usług, zagwarantuje Polakom dostęp do właściwej opieki, w której usługodawca stara się być możliwie najbardziej wiarygodny i rzetelny w swoich świadczeniach – mówił na spotkaniu w Gdyni poseł Marek Ruciński.

W spotkaniu z posłami Nowoczesnej w Gdyni udział wzięło ok. 100 osób.

NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

©2020 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?