Poznańska Nowoczesna apeluje do szkół w sprawie filmu „Smoleńsk”, a posłanka Joanna Schmidt dzwoni do dyrektorów

Zarząd koła Nowoczesna Poznań zaapelował do szkół, aby nie wysyłali uczniów do kin na propagandowy „Smoleńsk”. Natomiast posłanka Joanna Schmidt obdzwania dyrektorów poznańskich placówek, prosząc ich o roztropność w tej kwestii i uwrażliwiając na problem indoktrynacji ideologicznej.

„Gdy słyszę od minister Zalewskiej, że szkoły powinny iść na Smoleńsk, bo to film historyczno-edukacyjny, a potem czytam, że starostwo w Jarocinie wykupuje bilety dla uczniów, chwytam za telefon” – napisała na facebooku Joanna Schmidt.

Apel do dyrektorów i nauczycieli poznańskich szkół w sprawie filmu „Smoleńsk”:

Podczas oficjalnej premiery filmu „Smoleńsk” w Teatrze Wielkim w Warszawie minister edukacji narodowej Anna Zalewska stwierdziła, że film powinni zobaczyć uczniowie polskich szkół. Jej zdaniem „Smoleńsk” może być traktowany również jako obraz „edukacyjny, biograficzny, dokumentalny”, choć oficjalnej rekomendacji MEN w tej sprawie nie ma.

Apelujemy do wszystkich dyrektorów oraz nauczycieli poznańskich szkół, aby z dużym dystansem i roztropnością podchodzili do pomysłu organizowania przez szkołę wyjść do kina, dla swoich uczniów, w celu obejrzenia filmu „Smoleńsk”. Uważamy, że uczniowie nie powinni być wciągani w spory polityczne, w szczególności, że temat tragedii smoleńskiej tak mocno dzieli polskich obywateli. Treści zawarte w filmie mogą wypaczyć wiedzę na temat tych tragicznych wydarzeń w oczach młodego człowieka, który nie jest jeszcze w stanie w sposób dojrzały dokonać analizy zaistniałych zdarzeń i sformułować swój własny i subiektywny pogląd.

Zarząd Koła Poznań Nowoczesnej Ryszarda Petru


Autorka zdjęcia na górze: Anna Kowalik


2

NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

©2020 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?