Posłowie Ryszard Petru i Adam Szłapka apelują o zaprzestanie miesięcznic smoleńskich.

– To z czym mieliśmy do czynienia w sobotę, to kolejna odsłona szaleństwa smoleńskiego – oświadczył sekretarz generalny Nowoczesnej poseł Adam Szłapka. Przypomniał, że z szaleństwem tym mamy do czynienia od chwili, gdy twarzą tematyki smoleńskiej został Antoni Macierewicz.
 To nie są żadne miesięcznice, tylko mowa nienawiści. Agresję wywołują ci, którzy od kilku dobrych lat, każdy 10 dzień  miesiące spędzają czas przed Pałacem Prezydenckim atakując Polaków – powiedział na konferencji prasowej w Sejmie Ryszard Petru. W liście do prezesa Jarosława Kaczyńskiego przewodniczący Nowoczesnej zaapelował o zaprzestanie organizacji miesięcznic smoleńskich.
Posłowie Nowoczesnej nawiązali także do zachowania policji w trakcie miesięcznicy smoleńskiej i do tego jak różnie funkcjonariusze zachowali się wobec kontrmanifestujących na Krakowskim Przedmieściu.
– Zachęcamy wszystkich obywateli, żeby się nie bali, żeby korzystali ze swojego podstawowego prawa czyli wolności zgromadzeń. Niech spokojnie demonstrują, także w sytuacjach kiedy policja próbuje im to uniemożliwić  powiedział poseł Adam Szłapka.

NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

©2020 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?