Posłowie Nowoczesnej składają zawiadomienie do prokuratury

W związku z ujawnieniem rozmów policjantów, świadczących o możliwej inwigilacji Ryszarda Petru i innych działaczy opozycyjnych, Nowoczesna złożyła zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa. O tym fakcie poinformował media na briefingu pod Prokuraturą Rejonową dla Warszawy Sekretarz Generalny Nowoczesnej poseł Adam Szłapka.

Posłowie Nowoczesnej oskarżają funkcjonariuszy policji o przekroczenie swoich uprawnień. Poseł Szłapka podkreślał jednak brak wątpliwości co do tego, iż decyzja o inwigilacji była narzucona policjantom „z góry”, na szczeblu politycznym, i to wobec osób decyzyjnych miałyby być wyciągnięte konsekwencje.

Nowoczesna chce aby prokuratura bliżej przyjrzała się sprawie. Pragnie się także dowiedzieć, czy były przeprowadzane również inne działania niż obserwacje wobec Ryszarda Petru lub innych polityków opozycji.

Zdaniem posła Szłapki PiS buduje w Polsce państwo policyjne. Sekretarz Generalny Nowoczesnej zażądał wyjaśnień w tej sprawie od premier Beaty Szydło i komendanta głównego policji Jarosława Szymczyka.

NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

©2020 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?