Posłowie komentują problem smogu. Rusza ogólnopolska akcja monitoringu powietrza.

Polska jest krajem z najwyższym zanieczyszczeniem powietrza w Europie. Problem nie dotyczy tylko miast przemysłowych, ale całego terytorium Polski i niesie ze sobą bardzo ciężkie następstwa zdrowotne zwłaszcza wśród dzieci, osób starszych oraz kobiet w ciąży.

Posłowie .Nowoczesnej podczas dzisiejszego briefingu w sejmie komentowali problem smogu. Marek Ruciński zwrócił uwagę na skutki zdrowotne, jakie może wywoływać smog. – To nie tylko problem teoretyczny, jak jeszcze niedawno przekonywał minister Radziwiłł. Wzrost stężenia szkodliwych dla organizmu toksyn w powietrzu może powodować zaburzenia w działaniu układu oddechowego i układu krążenia, co może przełożyć się na większą liczbę zachorowań na raka.  Jeśli do smogu dołączymy nikotynizm i smog elektromagnetyczny to mamy do czynienia z bombą zdrowotną, która tyka szybciej, niż zegar długu publicznego  – mówił podczas briefingu.

Poseł Adam Szłapka skomentował temat na Facebooku. – Problem ze smogiem i z jakością powietrza jest bardzo poważny. Apelowałem do Ministra Środowiska o obniżenie poziomu informowania i alarmowania mieszkańców o zanieczyszczeniu powietrza. Niestety otrzymałem odpowiedź, że nie jest to planowane, ponieważ… alarmy musiałyby być ogłaszane zbyt często. Nie możemy zgodzić się na to, żeby tylko „statystycznie” wszystko było w porządku, musimy realnie zadbać o powietrze, którym oddychamy! – napisał.

Nowoczesna w całej Polsce rozpoczyna także akcję obywatelskiego monitoringu powietrza, której celem jest zwrócenie uwagi na problem zanieczyszczenia powietrza w Polsce i braku ogólnodostępnej informacji na ten temat.

 

NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

©2020 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?