Posłowie i członkowie Nowoczesnej na #CzarnyProtest

Nowoczesna zapowiadała wsparcie poniedziałkowego protestu kobiet. Dlatego wielkopolscy posłowie i członkowie Nowoczesnej wzięli udział w demonstracjach w całym kraju. Wiele z nich odbyło się w regionie.

„Kto sieje wiatr, ten zbiera burzę. Ze specjalną dedykacją dla posła Kaczyńskiego” – tak podsumowała protesty Joanna Schmidt, która wzięła udział w demonstracji w Warszawie.

„Było nas naprawdę wielu! Protestujące kobiety i wspierający je mężczyźni. Dziś wszyscy jesteśmy z kobietami i równie mocno jak one, chcemy wyrazić głos sprzeciwu wobec narzucania nam właściwego światopoglądu. Nie tylko w Warszawie. W całej Polsce pokazaliśmy, że to jest ważna sprawa” – napisał na Facebooku poseł Adam Szłapka.

3

Adam Szłapka na #CzarnyProtest [Zdjęcie: Łukasz Kamiński]

„Preferowane przez PiS prawo to kompletne wykluczenie aborcji pod karą więzienia dla kobiet i ich lekarzy. Mam wrażenie, że ludzie proponujący takie rozwiązania instrumentalnie traktują problem, w ogóle nie zdając sobie sprawy z tego, że zabieg aborcyjny to ostateczne rozwiązanie przed którym staje kobieta. Jesteśmy silne ale czasami wymaga się od nas zbyt heroicznej postawy. Zamiast wpychać nas do więzienia można podać rękę, udzielić wsparcia, powiedzieć dobre słowo” – skomentowała #CzarnyProtest Paulina Hennig-Kloska, która brała udział w demonstracji w Gnieźnie.

1

Paulina Hennig-Kloska na proteście w Gnieźnie

Marek Ruciński, doświadczony lekarz i poseł Nowoczesnej z Poznania tak napisał jeszcze przed poniedziałkiem: „Zdaję sobie sprawę, że aborcja sama w sobie jest złem, ale jednocześnie mocno wierzę, że odpowiednia edukacja i świadomość różnych metod antykoncepcji pozwoli uniknąć w przyszłości wielu tragedii”.

#CzarnyProtest wsparli też wielkopolscy Młodzi Nowocześni. Poniżej zdjęcie jakie umieścili na swoim profilu społecznościowym.

4

Młodzi Nowocześni przed protestem w Poznaniu


Zdjęcie na górze: Łukasz Kamiński

NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

©2020 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?