Posłanki Nowoczesnej o prawach kobiet

Ostatnie działania Prawa i Sprawiedliwości ograniczające wolność, a także zbliżający się międzynarodowy protest kobiet z okazji 8 marca były przyczyną zwołanej w Sejmie konferencji prasowej przez posłanki Nowoczesnej.

Joanna Scheuring-Wielgus zwróciła uwagę, że w obecnym systemie politycznym kobiety muszą liczyć na łaskę lub niełaskę Jarosława Kaczyńskiego, który jest osobą podejmującą kluczowe decyzje w państwie. Zachęciła ona wszystkie kobiety i mężczyzn do wzięcia udziału w proteście 8 marca.

Paulina Henning-Kloska odnosząc się do ostatnich wypowiedzi Ministra Radziwiłła na temat tabletki „dzień po” określonej przez niego jako „wczesnoporonna” podkreśliła, że rządzący nie powinni manipulować i kierować się ideologią, ale sprawować władzę w imieniu wszystkich obywateli.

Kamila Gasiuk-Pihowicz przypomniała, że w sejmowych komisjach znajdują się kolejne projekty, które mogą doprowadzić do kolejnego ograniczenia prawa kobiet. – PiS chce nam odebrać podstawowe prawo do posiadania dzieci – dodała posłanka.

Joanna Schmidt opisała ostatnie zachowanie Marszałka Sejmu, który z nieznanych powodów odmówił wyjazdu na Międzynarodową Konferencję z okazji Dnia Kobiet do Waszyngtonu. – Prawa kobiet dla obecnej władzy nie mają znaczenia. Głos kobiet musi być słyszalny na całym świecie – podkreśliła wielkopolska posłanka.

Posłanka Elżbieta Stępień wskazała, że wciąż nie została wdrożona Konwencja Antyprzemocowa, a Monika Rosa zaapelowała: – Nie kupujcie nam kwiatów, przyjdźcie zamiast tego na protest kobiet 8 marca.

NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

©2020 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?