Posłanka Joanna Schmidt na spotkaniu w Białymstoku

W Białymstoku odbyło się spotkanie posłów i posłanek Nowoczesnej inaugurujące prace partii nad programem dla Polski Wschodniej. W wydarzeniu uczestniczyła wielkopolska posłanka Joanna Schmidt. 

Podczas spotkania z mieszkańcami zapowiedziano powstanie grupy, która zajmie się przygotowaniem programu rozwoju Polski Wschodniej. W pracach grupy roboczej udział wezmą parlamentarzyści i działacze Nowoczesnej z pięciu województw: warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, lubelskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego.

W dalszej części spotkania  mieszkańcy rozmawiali z posłami m.in. o edukacji, podatkach i bieżącej pracy partii.

Posłanka Schmidt podkreśliła znaczenie ciągłych protestów. – Dobra zmiana” potrafi cofnąć się tylko wtedy, gdy poczuje opór. Silny opór. A zwłaszcza, gdy znajdzie to swoje odzwierciedlenie w sondażach – mówiła.

Nowoczesna w swoim programie dla edukacji podkreśla, że:

1) zadba o to, by system edukacji był stabilny,

2) zapewni miejsca w przedszkolach dla 3-latków,

3) zmodyfikuje podstawy programowe tak, by nauczyciele mieli więcej czasu na pracę w grupach, by rozwijali pasje uczniów,

4) podniesie poziom edukacji językowej i cyfrowej,

5) zmieni Kartę Nauczyciela i zniesiemy finansowanie religii ze środków publicznych.

W obliczu katastrofalnych skutków pseudoreformy edukacyjnej wielkopolska posłanka mówiła o szkole możliwej za 3 lata:

– Przywrócimy normalność w polskiej szkole. Sprawimy, że zamiast wojny ideologicznej, będzie ona miejscem otwartym, różnorodnym, wspierającym talenty, uczącym kreatywności i współpracy. Widziałam takie szkoły zagranicą. Widziałam takie szkoły w Polsce. Widziałam fantastycznych nauczycieli, zaangażowanych rodziców, mądre i szczęśliwe dzieci. To naprawdę nie jest takie trudne! – przekonywała.

NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

©2020 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?