Poseł Ruciński spotkał się z przedstawicielami organizacji zrzeszających osoby niepełnosprawne

Od 35 dni w Sejmie trwa protest dorosłych osób niepełnosprawnych oraz
ich opiekunów. Poseł Marek Ruciński w ramach dyżuru poselskiego spotkał się
z przedstawicielami tego środowiska z Poznania. – Dziękuję wszystkim gościom za rozmowę i przybliżenie problemów, z którymi na co dzień borykają się rodziny, w których są osoby niepełnosprawne. Całym sercem popieram postulaty, które protestujący przedstawili rządzącym – powiedział poseł Ruciński.

W Poznaniu, podobnie jak w innych miastach, odbyły się manifestacje, będące wyrazem poparcia postulatów przedstawionych przez protestujących rządzącym. Poseł Marek Ruciński zaprosił przedstawicieli tego środowiska na spotkanie w biurze poselskim. W trakcie rozmowy o potrzebach osób niepełnosprawnych zdiagnozowano te problemy, które wymagają działań legislacyjnych i które w realny sposób poprawią jakość życia osób niepełnosprawnych.

W poniedziałkowej dyskusji udział wzięli zarówno rodzice osób niepełnosprawnych, członkowie Stowarzyszenia na Tak, a także miejscy urzędnicy odpowiedzialni za realizację zadań adresowanych do tego środowiska. – Na moje zaproszenie odpowiedzieli także przedstawiciele Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie oraz Pełnomocnik Prezydenta Miasta Poznania ds. Osób Niepełnosprawnych. W trakcie spotkania opracowaliśmy listę tematów, którymi trzeba się zająć zarówno na szczeblu lokalnym, jak i krajowym. Te działania pozwolą osobom niepełnosprawnym i ich rodzinom normalnie funkcjonować – podsumował spotkanie Marek Ruciński.

NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

©2020 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?