Poseł Marek Ruciński popiera postulaty Porozumienia Zawodów Medycznych

Trwa debata o wysokości wynagrodzeń pracowników służby zdrowia. Nowoczesna popiera rozwiązania ujęte w obywatelskim projekcie ustawy, które złożyło Porozumienie Zawodów Medycznych i pod którym podpisało się blisko 240 tys. obywateli.

Podczas środowego posiedzenia Komisji Zdrowia odbyło się pierwsze czytanie rządowego projektu ustawy o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego pracowników wykonujących zawody medyczne zatrudnionych w podmiotach leczniczych. Poseł Marek Ruciński zabiegał o to, by oba projekty procedowane były w tym samym terminie. – To zwyczaj parlamentarny, który dotąd był respektowany. W tej kadencji też już tak było np. w toku prac nad ustawą o medycznej marihuanie. Szkoda, że tym razem nie mogliśmy skonfrontować rządowych propozycji z realnymi potrzebami spisanymi przez przedstawicieli Porozumienia Zawodów Medycznych – mówi wiceprzewodniczący sejmowej Komisji Zdrowia.

Poseł Marek Ruciński wziął udział także w proteście Porozumienia Zawodów Medycznych, który odbył się dzisiaj przed siedzibą Sejmu.

NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

©2020 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?