Poseł Marek Ruciński podczas debaty o przyszłości wielkopolskich szpitali

Poseł Marek Ruciński wziął udział w konferencji poświęconej problemom służby zdrowia w województwie wielkopolskim. W towarzystwie dyrektorów szpitali, wieloletnich praktyków oraz osób zainteresowanych tą problematyką dyskutował o proponowanych przez rząd rozwiązaniach oraz ich wpływie na funkcjonowanie szpitali w Wielkopolsce.

Główną tematyką konferencji, która odbyła się w Urzędzie Marszałkowskim w Poznaniu, był brak wystarczających środków finansowych przeznaczanych na służbę zdrowia i problem niewspółmiernego budżetu regionalnego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia do wysokości składek opłacanych przez mieszkańców Wielkopolski. – Obecny stan rzeczy potęguje zadłużenie szpitali powiatowych, które są najczęściej podstawową i pierwszą placówką zdrowia, do której trafiają pacjenci. Niestety polityka realizowana przez obecny rząd służy coraz większej centralizacji i uzależniania jednostek ochrony zdrowia od rozgrywek politycznych. Od roku powtarzam, że nie jest to dobry kierunek zmian i że polscy pacjenci zasługują na lepsze rozwiązania – powiedział Marek Ruciński.

Poseł skierował też do Ministra Zdrowia interpelację, w której dopytuje m.in. o opracowanie przepisów, które gwarantowałyby uwzględnienie specyfiki poszczególnych województw przy podziale środków na ochronę zdrowia.

NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

©2020 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?