Poseł Marek Ruciński: Dlaczego dyrektor Poltransplantu został nagle odwołany?

Poseł Nowoczesnej Marek Ruciński przygotowuje interpelację ws. niezapowiedzianego odwołania dyrektora Poltransplantu, która miała miejsce w poniedziałek. Nowoczesna złożyła też projekt zmian ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych, której autorem jest poseł z Poznania.

W poniedziałek w Ministerstwie Zdrowia Krajową Radę Transplantologii poinformowano o odwołaniu dyrektora Poltransplantu prof. Romana Danielewicza i wybrano jego następce.  –  Zapytam Ministra  Zdrowia Konstantego Radziwiłła, co jest przyczyną tak nagłych zmian w kierownictwie centrum. To tym bardziej zaskakujące, że jeszcze niedawno na jubileuszu 20-lecia powstania Poltransplantu kierujący tą jednostką prof.  Roman Danielewicz otrzymał od ministra list z podziękowaniami za wysiłek włożony w rozwój centrum – skomentował sprawę we wtorek poseł Nowoczesnej Marek Ruciński.

Ponadto Nowoczesna we wtorek złożyła do Marszałka Sejmu RP projekt zmian w ustawie o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. Jak zaznaczył poseł M. Ruciński proponowana nowelizacja to wyjście naprzeciw potrzebom pacjentów, którzy za nieporównywalnie mniejszą cenę uzyskają dostęp do najnowocześniejszych metod leczenia ich schorzeń.

 

NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

©2020 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?