Pokazaliśmy rządzącym czerwoną kartkę

Wielkopolska Nowoczesna wzywała do udziału w IV Zgromadzeniu Strażników Demokracji. Chciała w ten sposób pokazać czerwoną kartkę rządzącym za działania podjęte w mijającym 2015 roku. Ustawa o Trybunale Konstytucyjnym i tryb jej wprowadzania oraz zapowiedź ustawy, która inwigiluje Polaków przepełniły czarę goryczy. Na placu Wolności w Poznaniu pojawiło się blisko 4 tysiące osób.

W czasie IV Zgromadzenia Strażników Demokracji zrobiliśmy wspólne zdjęcia, pokazując czerwone kartki dla rządzących!

„Ludzie, którzy nami rządzą, decydują bezpośrednio i namacalnie o tym, jak będzie wyglądać nasze życie. Jeśli przedstawiane do przegłosowania ustawy przygotowywane są na kolanie, dyskutowane bez możliwości zadawania pytań, a następnie głosowane w środku nocy, to jest to naprawdę niepokojące. To, co szykuje nam PiS w ustawie medialnej czy ustawie zwiększającej uprawnienia policji w zakresie inwigilacji internetowej obywateli, może być niebezpieczne” – posłanka Nowoczesnej Joanna Schmidt.

„Trybunał został obecnie sparaliżowany, więc jedyna bezpieczna kontrola rządzących została sparaliżowana, a sumptem były bezmyślne działania Platfomy Obywatelskiej. Liczymy na przebudzenie wyborców” – poseł Nowoczesnej Marek Ruciński.

„Apelujemy do polityków Prawa i Sprawiedliwości, o opamiętanie i krytyczne spojrzenie na dotychczasowe działania” – przewodniczący Nowoczesnej w Wielkopolsce Łukasz Goździor.

5 4 3 2

NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

©2019 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?