Początek sejmowej debaty o in vitro. Briefing posła Marka Rucińskiego

W tym tygodniu sejm zadecyduje, czy w Polsce pary, które dotknął problem niepłodności, będą mogły skorzystać z zabiegów in vitro. Podczas dzisiejszej konferencji prasowej posłowie Nowoczesnej: Kamila Gasiuk-Pihowicz, Marek Ruciński i Michał Stasiński przedstawili stanowisko partii ws. ustawy o in vitro.

W czwartek odbędzie się pierwsze czytanie poselskiego projektu ustawy w obronie życia i zdrowia nienarodzonych dzieci poczętych in vitro oraz o zmianie ustawy z dnia 25 czerwca 2015 r. o leczeniu niepłodności. Przyjęcie proponowanych zmian może doprowadzić do sytuacji, w której zabiegi in vitro w Polsce w ogóle nie będą przeprowadzane. O uwagach i wątpliwościach, które budzą obie ustawy, mówili dzisiaj na konferencji prasowej posłowie Nowoczesnej.

„Zabiegi in vitro to początek rodzącej się medycyny komórkowej. Obawiam się, że proponowane zmiany mogą zaburzyć przyszłość badań w tym obszarze. Cały świat korzysta ze zdobyczy współczesnej medycyny. Chcemy, żeby polskie rodziny, które zmagają się z problemem niepłodności, też miały do tej metody dostęp” – powiedział podczas briefingu poseł Marek Ruciński. „Nowoczesna będzie podejmować wszelkie działania w kierunku zapewnienia pełnego finansowania tej terapii” – dodał.

NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

©2020 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?