Petycja do Prezydenta Miasta Poznania

Szanowny Panie Prezydencie,

na podstawie ustawy z dnia 11 lipca 2014 r. o petycjach (Dz. U. 2014, poz 1195) zwracamy się z prośbą o zorganizowanie konsultacji społecznych z mieszkańcami i przedstawicielami społeczności lokalnych z terenu Nowego Miasta oraz wszystkich zainteresowanych Poznaniaków w sprawie planowanej modernizacji Ronda Rataje.

UZASADNIENIE

W związku z przygotowaną przez Miasto nową koncepcją modernizacji Ronda Rataje zwracamy się z wnioskiem o przeprowadzenie konsultacji społecznych w tej sprawie z mieszkańcami i radami osiedli z terenu Nowego Miasta, a zwłaszcza z obszaru Rataj, Żegrza, Chartowa, Szczepankowa i Pokrzywna.

Modernizacja tak ważnego punktu komunikacyjnego będzie miała bardzo duży wpływ na mieszkańców wschodniej części miasta. Dlatego istotny jest ich udział w tworzeniu projektu inwestycji poprzez zgłaszanie uwag i propozycji, mających na celu realny udział w tworzeniu infrastruktury jak najbardziej przyjaznej dla jej użytkowników.

Naszym zdaniem konsultacje należy przeprowadzić bez zbędnej zwłoki, a ich wnioski powinny znaleźć odwzorowanie w przygotowanym projekcie.

Apelujemy też o sprawne i szybkie przeprowadzenie modernizacji Ronda Rataje z uwagi na zwiększenie ruchu samochodowego w związku z planowanym na jesień 2016 r. otwarciem Galerii Posnania.

Z poważaniem,

Zarząd Koła Poznań

Nowoczesna Ryszarda Petru

NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

©2019 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?