Paulina Hennig-Kloska o tragicznych skutkach ustawy o obrocie ziemią rolną

„Tysiące ludzi nie może wybudować domu. Polityka rządu sprawiła, że marzenia o własnych czterech kątach i dachu nad głową prysło. Problem w tym, że w ustawie znalazł się zapis, że bank nie może ustanowić hipoteki na wartość realizowanej inwestycji. Nikt nie będzie pożyczał pieniędzy, jeśli nie otrzyma zabezpieczenia w wysokości odpowiedniej do podejmowanego ryzyka. Problem dotyczy także małych działek na obrzeżach miast i peryferiach oraz terenach wiejskich. Działek do 3000 m, które miały być wyłączone z ustawy.

Problemy Polaków to efekt pychy polityków PiS, którzy są przekonani o swojej nieomylności, nie słuchają innych posłów. Już w trakcie prac nad ustawą mówiłam, że będzie ona paraliżem inwestycji w kraju. PiS mówił, że chce wspierać mieszkalnictwo w Polsce, chce pomóc młodym rodzinom w realizacji marzeń o własnym kącie.

Te problemy można szybko rozwiązać. Przekazaliśmy już do Marszałka nowelizację. Jeśli można w trakcie jednego posiedzenia przeprocesować ustawę o TK to można też pomóc ludziom. Mamy nadzieje, że Minister Jurgiel będzie umiał zrobić krok wstecz i przyznać się do błędu.

Problem tak samo dotyczy inwestycji w gospodarstwach rolnych” – powiedziała na konferencji w Warszawie posłanka Paulina Hennig-Kloska.

NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

©2019 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?