Paulina Hennig-Kloska bije na alarm w prawie zadłużenia Polski

PiS rządzi Polską w sposób kompletnie nieodpowiedzialny, zadłużając nasz kraj najszybciej w historii. Na przyszły rok zapowiedziano rekordowy deficyt w wysokości 60 mld zł, blisko 3% w relacji do PKB i to jest niestety wersja optymistyczna. W założeniach do budżetu przyjęto zbyt wysokie wpływy z podatków, co może sprawić, że niebawem wrócimy do procedury nadmiernego deficytu.

_W4C6422Państwo nie może żyć ponad stan. W latach „tłustych” powinniśmy oszczędzać na czasy kryzysu. Nowoczesna już w lutym złożyła ustawę o zrównoważonym budżecie, podobną do tej jakie przyjęły rządy Niemiec i Wielkiej Brytanii. Ustawa utknęła w komisji, to najlepszy dowód na to, że PiS nie chce rozmawiać o racjonalnym gospodarowaniu finansami publicznymi, że stawia realizację obietnic wyborczych ponad zdrowy rozsądek.

Jeszcze gorsze dane dochodzą z gospodarki. Nie ma złotego mercedesa ale nie ma też fabryki Mercedesa, którą PiS chwalił się w pierwszych miesiącach rządzenia. Inwestorzy omijają Polskę dużym łukiem. Spadek inwestycji firm w pierwszym półroczu br. to aż 7% w porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku. Skorygowano już dane o wzroście PKB. W tym roku miało być 3,8% a będzie 3,4, w roku przyszłym miało być 3,9, a dziś szacujemy 3,6.

Wolniej rozwijająca się gospodarka to mniej miejsc pracy i wolniej rosnące płace. Mieliśmy skracać dystans do zachodu, a będziemy go zwiększać. Efekty tego co dziś dzieje się w gospodarce odczujemy na rynku pracy za parę miesięcy” – mówiła na konferencji prasowej w Sejmie posłanka Paulina Hennig-Kloska.

NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

©2019 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?