Ostatni Dzień Wolności w Sieci

W sobotę 6 lutego, dzień przed wejściem w życie ustawy inwigilacyjnej PIS, Wielkopolska Nowoczesna zorganizowała protest na placu Wolności w Poznaniu. W samo południe około tysiąca osób wykrzyczało głośne „Stop inwigilacji”.

Tak ostrzegaliśmy Wielkopolan przed tym, że Ich prywatność przestała podlegać ochronie! Od 7 lutego służby mogą czytać co i do kogo napisaliśmy na Messengerze, jakie treści publikujemy w grupach zamkniętych na Facebooku, z kim wymieniamy smsy, a także o czym ćwierkamy w prywatnych wiadomościach na Twitterze. Ponadto otrzymały też dostęp do naszych billingów, informacji ile i za co płaciliśmy w sklepach internetowych, wiedzą jakie strony www przeglądamy w domu i w pracy oraz kto i co napisał do nas w mailu – będą także mogli zajrzeć do każdego załącznika!

Świadomość inwigilacji może nam tylko pomóc.

Nowe prawo było krytykowane m.in. przez Rzecznika Praw Obywatelskich, GIODO, samorządy adwokackie i radcowskie, Prokuratora Generalnego czy Krajową Radę Sądownictwa. Trybunał Konstytucyjny wydał wyrok, nakazujący m.in. wprowadzenie kontroli zbieranych informacji. Wszystko na nic. „Dobra zmiana” według PiS trwa w najlepsze.

4 3 2 1

NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

©2019 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?