Nowoczesne sposoby na Nowoczesne banery

Wielkopolska Nowoczesna rozpoczęła dziś akcję przekazywania banerów do stowarzyszeń osób niepełnosprawnych oraz schronisk dla zwierząt. „Chcemy by plandeki wykorzystywane w kampanii wyborczej komuś się jeszcze przydały. Jeśli możemy pomóc to musimy pomóc” – mówi Joanna Schmidt, posłanka na Sejm z Poznania, która dziś odwiedziła Gminne Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Środzie Wielkopolskiej (zdjęcia w załączniku).

Kilkadziesiąt kilkunastometrowych plandek kandydatki do Sejmu Iwony Janickiej i posłów Joanny Schmidt i Adama Szłapki trafiło dziś do Stowarzyszenia na rzecz osób niepełnosprawnych w Piaskach. Z oryginalnego materiału powstaną torby ekologiczne, które kandydaci i posłowie Nowoczesnej kupią dla siebie i wystawią na aukcje w czasie kolejnego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. „Nowoczesność oznacza myślenie o innych i o współpracy, której owocem może być realna pomoc dla potrzebujących. To pierwsza i nie ostatnia taka akcja Nowoczesnej w Wielkopolsce” – powiedział Adam Szłapka, poseł Nowoczesnej z Kościana.  Dodajmy, że wkrótce kolejne banery zostaną przekazane na rzecz innych warsztatów terapii zajęciowej w Wielkopolsce.

Posłanka Joanna Schmidt dostarczyła też dziś banery, które posłużą do ocieplenia boksów dla psów w schronisku w Środzie Wielkopolskiej. Na nowy dom czeka tam prawie 40 psów, w tym szóstka szczeniąt, które ktoś podrzucił, prawdopodobnie zaraz po urodzeniu, pod bramę schroniska. W sumie małych psiaków była dziesiątka. Czwórka już znalazła ciepło rodzinnego mieszkania. „Znajdźmy dla nich dom” – zaapelowała Joanna Schmidt. Dziś zawieźliśmy do Środy Wielkopolskiej banery Joanny Schmidt, Marka Rucińskiego i Marka Goli. W przyszłym tygodniu kolejnym schroniskom przekażemy plandeki, które pomogą przetrwać zimę.

2 3
Zdjęcia ze Środy Wlkp

5 4

Zdjęcie dzięki uprzejmości „Życia Gostynia”

NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

©2020 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?