„Nowoczesne rozwiązania dla Poznania” przekazane prezydentowi Miasta

Postulaty wypracowane w ramach cyklu „Nowoczesne rozwiązania dla Poznania” zostały przekazane prezydentowi Miasta Poznania oraz poznańskim radnym. To rozwiązania zaproponowane przez poznańskich kierowców, które do Urzędu Miasta zanieśli przedstawiciele Zarządu Koła Poznań Nowoczesnej.

„Podczas warsztatów zebraliśmy sporo ciekawych postulatów. Spośród wszystkich wybraliśmy ok. 30, które przekazaliśmy urzędnikom. Wśród nich jest Internetowa Inwestmapa Drogowa, która dostarczyłaby Poznaniakom kompleksowej informacji nt. inwestycji i remontów drogowych, specjalna aplikacja  na telefony dla kierowców, która pozwoliłaby na bieżąco mapować ruch na ulicach, odliczanie zmiany sygnalizacji świetlnej (nie wiadomo dlaczego Poznań konsekwentnie broni się przed takim rozwiązaniem), więcej zielonych strzałek, wyłączanie sygnalizacji świetlnej na mniejszych skrzyżowaniach w godzinach wieczornych oraz rozszerzenie ITS na wschodnią część Miasta” – powiedział Paweł Adamów, członek Zarządu Nowoczesnej w Poznaniu.

“Powinniśmy przywiązywać większą wagę do kosztów przedłużających się inwestycji i remontów który ponoszą Poznaniacy takich jak ul. Dąbrowskiego, estakada katowicka czy Rondo Kaponiera. Koszty korków w 2015 roku (Raport Deloitte) w Poznaniu wyniosły 529 mln zł. Te pieniądze zamiast zostać w kieszeni Poznaniaków wyparowały. Należy sięgać po doradcze firmy zewnętrzne przygotowując przetargi, umowy i procesy dotyczące nadzoru inwestycji drogowych. Musimy lepiej zabezpieczyć interes Miasta i przede wszystkim Poznaniaków. Remonty muszą być realizowane sprawniej” – dodał Paweł Adamów.

„Chcemy otwartego spotkania Prezydenta Poznania oraz Zarządu Dróg Miejskich z mieszkańcami Poznania nt. polityki inwestycyjnej dotyczącej dróg oraz na temat przedłużających się remontów drogowych. Od czasu uchwalenia Planu Transportowego dla Poznania nie mieliśmy do czynienia z poważną dyskusją w tej kwestii. Chcemy również aby na Sesji Rady Miasta Poznania odbyła się debata nt. problemów na poznańskich drogach. Konieczna jest lepsza współpraca Zarządu Dróg Miejskich m.in. z radami osiedla” – mówiła Agnieszka Frąckowiak, członkini Nowoczesnej.

„Kluczowa dla Poznania jest Poznańska Kolej Metropolitalna. Transport pomiędzy Poznaniem a sąsiednimi gminami powinien opierać się właśnie na niej.  Dlatego kluczowe jest powstawanie węzłów przesiadkowych i parkingów Park&Ride przy dworcach PKP. Platforma Obywatelska, która miała przez ostatnie lata wszelkie argumenty w tej kwestii niewiele zrobiła w tym temacie” –  mówiła Katarzyna Kierzek-Koperska, sekretarz Nowoczesnej w Wielkopolsce.

„Ważne jest również rozwiązanie konfliktu dotyczącej ul. Gdyńskiej. Opóźniają to wciąż toczące się rozmowy Prezydenta Jaśkowiaka z gminą Czerwonak, dotyczące tego czy poszerzenie ul. Gdyńskiej będzie realizowane do granic miasta czy do Spalarni Odpadów, która lada moment ma ruszyć. Kolejny problem, który zauważam to potrzeba modernizacji ulicy Droga Dębińska, która stanowi jeden z głównych węzłów komunikacyjnych miasta Poznania ze względu na zjazd z autostrady. Jest to najkrótszy odcinek drogi, który łączy autostradę ze ścisłym centrum Poznania, a więc większość kierowców wybiera właśnie ten zjazd.Nie zapominajmy, że mieszkańcy powiatu poznańskiego, a jest ich 350 tys., każdego dnia przyjeżdżają do Poznania, jako pracownicy, przedsiębiorcy a także konsumenci, więc pośrednio mają wpływ na podatki które wpływają do budżetu miasta. Nie można lekceważyć głosu tych ludzi” – podsumowała Katarzyna Kierzek-Koperska.

ZOBACZ POSTULATY KIEROWCÓW 

NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

©2020 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?