Nowoczesna zaprasza na debatę. Jak zminimalizować negatywne skutki uchwalonej ustawy prawo oświatowe?

Rząd Prawa i Sprawiedliwości wprowadza reformę edukacji, uchwalono ustawę, która niczym walec, zrówna z ziemią ład i porządek w systemie oświaty. Ustawa może zostać zablokowane poprzez weto prezydenta Andrzeja Dudę. Protest i sprzeciw społeczny nie maleje, rodzice i nauczyciele wciąż zastanawiają się nad formą zapobiegnięcia niekorzystnym zmianom jakie mogą nastąpić już w następnym roku szkolnym.

Zastanawiając się nad skutkami i metodami minimalizowania szkodliwości ustawy, Nowoczesna organizuje w Poznaniu debatę. – Wspólnie ze środowiskiem szkół, specjalistami i rodzicami, chcemy zastanowić się nad narzędziami, po które można sięgnąć, aby ratować szkoły i uczniów – mówią organizatorzy spotkania z Koła Poznań Nowoczesnej.

9 stycznia tj. poniedziałek o godzinie 18:00 w hotelu Don Prestige Residence w Poznaniu odbędzie się konferencja pt. Porozmawiaj o edukacji. Będzie to panel dyskusyjny z zaproszonymi ekspertami, dotyczący planowanych zmian w systemie oświaty. Spotkanie jest dedykowane rodzicom, którzy oprócz tego, że wiedzą że zmieni się dużo, nie znają szczegółów odnośnie zmian w systemie szkolnictwa oraz przedstawicielom szkół.

Dlaczego? Z jakim skutkiem? Co można jeszcze zrobić? Te nurtujące kwestie postarają się przybliżyć posłanki Nowoczesnej, zasiadające w sejmowej Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży, pani dr Katarzyna Lubnauer oraz pani Joanna Schmidt, pan Sławomir Broniarz – prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego, pan Przemysław Foligowski – dyrektor Wydziału Oświaty UM Poznania, pani Elżbieta Walkowiak – była kurator oświaty oraz pan Szymon Gogolewski – dyrektor szkoły podstawowej i gimnazjum nr 2 w Poznaniu.

Spotkanie jest otwarte dla wszystkich. Rejestracja odbywa się poprzez https://goo.gl/forms/6kNFnmczldU5hjz33.

NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

©2020 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?