Nowoczesna wypracowała rozwiązania antysmogowe dla Poznania

28 lutego odbyła się debata pt.” Nowoczesne rozwiązania antysmogowe dla Poznania – jak skutecznie walczyć z problemem zanieczyszczenia powietrza w mieście”. W panelu wzięli udział posłanka Paulina Hennig – Kloska, prof. dr hab. inż. Piotr Kleczkowski z Akademii Górniczo- Hutniczej w Krakowie oraz pani Anna Wachowska – Kucharska.

Warto przypomnieć, że Polska jest najbardziej zanieczyszczonym krajem w Europie, a polskie miasta są liderami w niechlubnym rankingu najbardziej zanieczyszczonych miast europejskich. Poznań niestety wybija się na czołówkę pod względem dni, w których występuje smog. Nowoczesna pracuje nad konkretnymi propozycjami rozwiązań, które mogłyby wprowadzić samorządy, aby skutecznie walczyć z zanieczyszczeniami powietrza.

Szkodliwość smogu jest powszechnie znana. Wpływa on bardzo negatywnie układ oddechowy, układ krwionośny i układ nerwowy. Szkodzi przede wszystkim kobietom w ciąży, dzieciom i osobom starszym.

Podczas dyskusji i warsztatów wypracowano kilkanaście postulatów, które po dalszych konsultacjach, zostaną przedstawione władzom miasta.

NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

©2020 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?