Nowoczesna pytała w Poznaniu o reformę edukacji

W piątkowe popołudnie w Poznaniu Nowoczesna przeprowadzała ankiety wśród rodziców dotyczące zmian w edukacji. Akcja odbyła się na ulicach przy Szkole Podstawowej nr 52 oraz przy Zespole Szkół Mistrzostwa Sportowego nr 2. Była to także okazja by o zmianach porozmawiać z posłanką Joanną Schmidt, która wsparła akcję i włączyła się w zbieranie ankiet.

Celem akcji było zdobycie wiedzy na temat tego co rodzice, dzieci z poznańskich szkół, wiedzą o reformie edukacji i jakie mają oczekiwania względem nowoczesnej edukacji.

Od 1 września wprowadzono liczne zmiany do systemu edukacji. Nowe postulaty i pomysły dotyczą zarówno podstawy programowej – czyli samego nauczania, ale także organizacji systemu edukacji. Nowości jest bardzo dużo. Pomimo Ogólnopolskiej Debaty o Edukacji „Uczeń. Rodzic. Nauczyciel  – Dobra Zmiana” w Toruniu zorganizowanej przez rząd, jednakże rodzice i środowisko nauczycielskie niewiele wiedzą o zmianach, jakie mają wchodzić już od tego roku szkolnego.

zdjecie2

Z  ankiet zebranych w Poznaniu wynika, że rodzice nie są zorientowani jakie zmiany czekają ich dzieci i jakie w ogóle zmiany dotyczą poszczególnych  grup wiekowych.  Wskazują także, że model 8 letniej szkoły, w której będą uczyć się dzieci w wieku od 6-15 lat, budzi ich duże obawy o bezpieczeństwo w szkole. Zdania rodziców odnośnie wieku, w którym dziecko powinno rozpocząć naukę, są podzielone, jednak ankietowani konkretnie wskazywali  czego oczekują od edukacji, min. Bardziej praktycznej podstawy programowej, odbiurokratyzowania szkolnictwa, pracy nad jakością kształcenia, przemyślanej edukacji seksualnej oraz zwiększenia bezpieczeństwa w szkole. –  mówi Agnieszka Frąckowiak z Nowoczesnej. Natomiast dzisiaj zakończyło się zbieranie ankiet w całej Polsce. Wkrótce zostanie przedstawione ich podsumowanie.

zdjecie4 zdjecie5 zdjecie3

NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

©2020 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?