Nowoczesna powołała Wielkopolską Radę Programową

Członkowie i sympatycy Nowoczesnej w naszym województwie zaraz po wyborach parlamentarnych i stworzeniu struktur partii w regionie przystąpili do tworzenia zespołów szukających dobrych rozwiązań dla Wielkopolski. Teraz Nowoczesna ma w województwie 13 zespołów programowych, a od tego tygodnia także Wielkopolską Radę Programową, której zadaniem będzie zebranie tych pomysłów w konkretny regionalny program wyborczy.

Zespołów jest 13. W skład każdego z nich wchodzą specjaliści z danej branży, wszystkich szczebli i specjalizacji. Ludzie, którzy wiedzą jak poprawić efektywność kraju w poszczególnych dziedzinach.

„Powołaliśmy Wielkopolską Radę Programową, bo nasz region potrzebuje merytorycznej pracy nad swoją przyszłością. Nowoczesna szykuje się do wyborów inaczej niż inne partie. Nie zamierzamy stawać do wyścigu na obiecanki. Będziemy szukać dobrych pomysłów i proponować konkretne rozwiązania. Już teraz Wielkopolska Nowoczesna ma najbardziej zaawansowane zespoły programowe w kraju” – powiedział Łukasz Goździor, przewodniczący Nowoczesnej w Wielkopolsce.

Wielkopolska Nowoczesna ma:
– Zespół ds. zdrowia
– Zespół ds. samorządu terytorialnego i społeczeństwa obywatelskiego
– Zespół ds. gospodarki
– Zespół ds. edukacji i szkolnictwa wyższego
– Zespół ds. kultury
– Zespół ds. ochrony środowiska
– Zespół ds. sportu i turystyki
– Zespół ds. rolnictwa i rozwoju wsi
– Zespół ds. polityki społecznej i senioralnej
– Zespół ds. bezpieczeństwa
– Zespół ds. innowacyjności i nowoczesnych technologii
– Zespół ds. finansów publicznych
– Zespół ds. współpracy zagranicznej

„Na szczeblu centralnym pracujemy nad rozwiązaniami dla Polski, nad celami i kierunkami. A Wielkopolska ma już zaangażowaną grupę osób, które przygotują recepty dla naszego regionu. Do wyborów pójdziemy z konkretami dla Poznania, Konina, Gniezna, Piły, Czarnkowa, Ostrowa, Leszna Kalisza i wielu innych obszarów” – podsumowała posłanka Joanna Schmidt, wiceprzewodnicząca Nowoczesnej.

Liderem Wielkopolskiej Rady Programowej Nowoczesnej, która składa się między innymi z szefów wszystkich zespołów programowych, został dr hab. Rafał Dobek, na co dzień pracujący w Zakładzie Kultury i Myśli Politycznej Wydziału Historii UAM w Poznaniu.

NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

©2019 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?