Marek Ruciński i seniorzy

Poznański poseł Nowoczesnej zorganizował spotkanie w „Miejscu Przyjaznym Seniorom” i zaprosił na nie oczywiście seniorów. Kilkanaście osób długo dyskutowało o polityce senioralnej na poziomie lokalnym i ogólnopolskim.

„Wśród seniorów jest wiele osób z mnóstwem energii i chęcią do działania – czego ja sam jestem przykładem. Potrzebne jest jednak wsparcie państwa, aby dobre i ważne inicjatywy dla tej grupy miały szanse zaistnieć. Kluczowa jest również właściwa opieka zdrowotna! Podczas spotkania z poznańskimi seniorami wspólnie doszliśmy do wniosku, że tak, jak nie potrafimy jako kraj zadbać o naszych najmłodszych, tak samo zaniedbuje się w temacie zdrowia osoby starsze. Gdyby nie wspaniały Jurek Owsiak już w ogóle nie byłoby nadziei. Czas, aby politycy zaczęli dostrzegać obie te grupy!” – napisał na swoim profilu społecznościowym poseł Marek Ruciński.

Wśród wniosków ze spotkania znalazły się między innymi:

  • konieczność pracy nad całościową polityką senioralną na poziomie lokalnym i krajowym
  • dużym kapitałem społecznym są uniwersytety trzeciego wieku, kluby seniora i organizacje pozarządowe zajmujące się seniorami, ale wciąż zaangażowany w życie społeczne jest tylko niewielki ułamek wszystkich seniorów
  • konieczność prac nad programem budownictwa mieszkań dla seniorów
  • szukanie sposobu na rozwiązanie problemu z rehabilitacją, gdzie mamy zbyt długie kolejki na zabiegi

4 3 1

NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

©2019 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?