Marek Ruciński diagnozuje problemy poznańskiego sportu

Poseł Nowoczesnej Marek Ruciński spotkał się w swoim biurze z przedstawicielami poznańskich klubów sportowych. Szczerze dyskutowano o infrastrukturze, sporcie młodzieżowym i zwolnieniach z zajęć wychowania fizycznego.

W spotkaniu wzięły udział osoby reprezentujące różne dyscypliny, co w efekcie sprzyjało ciekawej i merytorycznej dyskusji. Tematy rozmowy koncentrowały się przede wszystkim na konieczności zmiany przepisów mających na celu m.in. poprawę finansowania sportu i szkolenia młodzieży czy rozwoju bazy sportowej oraz dostępności infrastruktury.

Spotykam się z mieszkańcami podczas dyżurów poselskich, ale zdaję sobie sprawę, że pewne tematy łatwiej przedyskutować w szerszym gronie. Problemy, z którymi borykają się kluby wymagają systemowych rozwiązań” – mówił poseł Marek Ruciński. „Cieszę się, że podczas spotkania udało nam się wypracować kilka tematów, którymi powinna zająć się Komisja Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki. Wszystkie przekażę przewodniczącemu, by były one przedmiotem obrad komisji w kolejnym półroczu” – dodał.

 

NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

©2020 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?