Koło Poznań wzywa Radę Miasta do przyjęcia uchwały o wyrokach TK

Szanowny Panie Przewodniczący Rady Miasta Poznania Szanowni Państwo Radni Miasta Poznania

Apelujemy o podjęcie na najbliższej sesji Rady Miasta Poznania, która odbędzie się we wtorek 26 kwietnia br., stanowiska w sprawie stosowania się władz Miasta Poznania do orzeczeń Trybunału Konstytucyjnego. Podobne uchwały zostały już podjęte przez Radę Miasta Łodzi i Radę Miasta Warszawy.

Rząd Polski konsekwentnie nie publikuje wyroku Trybunału Konstytucyjnego z dnia 9 marca 2016 roku w sprawie nowelizacji ustawy o Trybunale Konstytucyjnym.

Nowoczesna uważa, że Rada Miasta Poznania przy podejmowaniu uchwał powinna stosować się do orzeczeń Trybunału Konstytucyjnego, które nie zostały lub nie będą w przyszłości publikowane w Dzienniku Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej oraz w Dzienniku Urzędowym Rzeczypospolitej Polskiej „Monitor Polski”. Zgodnie bowiem z art. 190 ust. 1 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego mają moc powszechnie obowiązującą i są ostateczne.

W naszym przekonaniu Prezydent Miasta Poznania, obsługujący go urząd oraz miejskie jednostki organizacyjne w swoich działaniach oraz przy wydawaniu wszelkich decyzji administracyjnych powinni również uwzględniać wszystkie orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego, które nie zostały lub nie zostaną ogłoszone w Dzienniku Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej oraz w Dzienniku Urzędowym Rzeczypospolitej Polskiej „Monitor Polski”.

Dla dobra mieszkańców Poznania, władze naszego Miasta powinny zadbać o to, aby nie dopuścić do powstania dwóch porządków prawnych.

Przekazujemy projekt stanowiska w załączeniu.

Zarząd Koła Poznań

NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

©2019 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?