Joanna Schmidt w rozmowie o ultimatum Komisji Europejskiej

W środę posłanka Joanna Schmidt była gościem Marka Kacprzaka w programie „To Był Dzień” w Polsat News. Rozmowa poświęcona była ultimatum postawionemu przez Komisję Europejską w sprawie rozwiązania sporu wokół Trybunału Konstytucyjnego – termin został wyznaczony na poniedziałek 23 maja br.

Komisja Wenecka zobowiązała rząd do podjęcia trzech kroków: przyjęcia ślubowania od trzech prawidłowo wybranych sędziów, publikacji wyroku Trybunału Konstytucyjnego z dn. 9 marca br. oraz podjęcia rozmów z opozycją. Spotkanie z inicjatywy PiS odbyło się 31 marca, jednak jak powiedziała posłanka Schmidt była to propozycja pudrowana – „Minęły prawie dwa miesiące i nic się nie wydarzyło”.

„Jeżeli do poniedziałku nie przedstawicie [PiS – przyp. red.] rozwiązania konfliktu z Trybunałem Konstytucyjnym, przejdziemy do drugiego etapu procedury i zostaną wyciągnięte konsekwencje wobec Polski i Polaków” powiedziała posłanka Schmidt w rozmowie z posłanką Marzeną Machałek (PiS).

Nowoczesna z pozostałymi partiami opozycji zaprosiła premier Beatę Szydło i prezesa Jarosława Kaczyńskiego na spotkanie ws. Trybunału Konstytucyjnego we wtorek 24 maja.

Program dostępny tu: https://bit.ly/1YFx2lI

 

NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

©2019 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?