Joanna Schmidt: PiS nie chce poznańskiej Metropolii

Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej wiceprzewodnicząca Nowoczesnej Joanna Schmidt odniosła się do skandalicznego zachowania posłów PiS, którzy na 37.posiedzeniu Sejmu odrzucili w pierwszym czytaniu projekt ustawy o poznańskim związku metropolitalnym autorstwa Nowoczesnej.

„Dzięki ustawie metropolitalnej, Poznań mógłyby zyskać dodatkowe 140mln zł w budżecie miasta. To od nas zależałoby, na co te pieniądze wydać, tym bardziej, że zostałyby one odprowadzone z naszych podatków. Lepiej zarządzany byłby transport publiczny, planowanie przestrzenne czy promocja gospodarcza. Te rozwiązania działają w wielu miastach europejskich” – przekonywała wiceprzewodnicząca Nowoczesnej.

Za odrzuceniem głosowali posłowie PiS z Poznania, chociaż chwilę wcześniej poparli podobne rozwiązania dla Śląska. W czym Poznań jest gorszy od Śląska? Czy chodziło tylko o to, że autorami jednego projektu był PiS a drugiego Nowoczesna? – pytała podczas konferencji Joanna Schmidt.

Następnego dnia, pod biurem poznańskich posłów PiS, Tadeusza Dziuby, Szymona Szynkowskiego vel Sęka i Bartłomieja Wróblewskiego odbył się happening Młodych Nowoczesnych, którzy na okoliczność tego skandalicznego głosowania przekazali specjalny bilet dla posłów PiS do Katowic. W jedną stronę.

NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

©2020 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?