Joanna Schmidt na spotkaniu klubów parlamentarnych ws. rozwiązania kryzysu konstytucyjnego

2Lider Nowoczesnej Ryszard Petru oraz posłanki Kamila Gasiuk-Pihowicz, Katarzyna Lubnauer oraz Joanna Schmidt uczestniczyli w spotkaniu zainicjowanym przez Nowoczesną, PO i PSL, w którym wzięli udział przedstawiciele wszystkich klubów parlamentarnych (wysłannik PiS w roli obserwatora). Celem spotkania było wypracowanie wspólnego rozwiązania kryzysu konstytucyjnego w Polsce.

W Sejmie czeka 5 ustaw złożonych przez Nowoczesna, PSL, PiS, Kukiz’15 i KOD w sprawie Trybunału Konstytucyjnego. Zawierają punkty sporne, ale więcej wspólnych. Opozycja wkrótce spotka się po raz kolejny pracując nad wspólnym projektem. Warunki brzegowe to ogłoszenie wyroku z 9 marca oraz zaprzysiężenie 3 prawidłowo wybranych sędziów” – napisała po spotkaniu na swoim profilu facebookowym Joanna Schmidt.

3„Dużym osiągnięciem jest podjęcie rozmów w ramach opozycji. Wszyscy uważamy, że należy rozpocząć od publikacji wyroku Trybunału Konstytucyjnego. Bo kiedy Trybunał orzeka, PiS nie publikuje, to pogrążamy się w kryzysie. Jarosław Kaczyński obiecał dwa miesiące temu realizację wskazań Komisji Weneckiej. Do dzisiaj nic się nie stało w tym kierunku” – powiedział Ryszard Petru.

 

NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

©2019 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?