Joanna Schmidt na International Women’s Day Conference

W dniach 26 lutego-3 marca posłanka Joanna Schmidt wzięła udział w Waszyngtonie w międzynarodowej Konferencji z okazji Dnia Kobiet (International Women’s Day Conference) zorganizowanej przez  Kobiecą Sieć Demokratyczna (Women’s Democracy Network) działającą przy Międzynarodowym Instytucie Republikańskim.

Celem Konferencji było poznanie najlepszych praktyk demokratycznych w poszczególnych krajach na całym świecie (sieć aktywnie działa w 61 krajach), praktyk, które służą wyrównywaniu szans kobiet w aktywności politycznej i publicznej oraz nawiązanie kontaktów z różnymi liderami, politykami, przedstawicielami mediów, biznesu i środowiska naukowego z  Ameryki oraz innych państw świata.

Podczas licznych warsztatów wspólnie rozmawiano o tym, jak efektywniej prowadzić konsultacje społeczne, jak przekonywać innych do swoich pomysłów tworząc projekty ustaw, co zrobić, by kobiety bardziej angażowały się w życie publiczne. W dyskusjach uczestniczyły parlamentarzystki z całego świata. Padły też pytania o sytuację w Polsce i pomysły na to, jak można zatrzymać postępujące ograniczanie wolności, zwłaszcza kobiet.

Duże wrażenie na uczestniczkach zrobił październikowy „czarny protest”. Widać, że to wydarzenie przebiło się do świadomości wielu osób – powiedziała posłanka Schmidt.

Nie zabrakło również spotkań z przedstawicielami Senatu oraz Izby Reprezentantów, którzy dzieli się swoimi doświadczeniami m.in, z obszaru lobbingu, który jest z powodzeniem praktykowany i prawnie uregulowany w Stanach Zjednoczonych.

–  Szkoda, że lobbing w Polsce postrzegany jest jako coś negatywnego. Polskie prawo potrzebuje nowoczesnych rozwiązań – podsumowała Joanna Schmidt.

NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

©2020 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?