Posłanka Joanna Schmidt krytycznie o reformie edukacji

Wprowadzane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej zmiany w systemie edukacji szkolnej budzą szereg pytań i wątpliwości. Już dziś widzimy, że reforma została przygotowana w pośpiechu, lekceważąc zasady rzetelnych konsultacji społecznych i pogłębionej debaty. Wszystko to skutkuje potęgującym chaosem i poczuciem niestabilności u dzieci, rodziców i nauczycieli.

Na dzisiejszym briefingu posłanka Joanna Schmidt przypomniała o poparciu Nowoczesnej dla strajku nauczycieli wobec planowanych reform MEN.

Jako Nowoczesna bardzo je popieramy i apelujemy do całego środowiska, nie tylko nauczycielskiego, o włączenie się w tę akcję. Bo na pewno na jednej manifestacji się nie skończy – podkreśliła posłanka i przypomniała o podjętej niedawno uchwale Nowoczesnej przeciwko niszczeniu polskiej edukacji.

Ta reforma nie ma żadnego uzasadnienia, nie ma żadnych wyników i analiz, badań, które by przemawiały za wprowadzaniem zmian. Nie ma powołanych zespołów programowych, bo nie wszędzie znaleźli się eksperci, żeby w 1,5 miesiąca przygotować programy dla poszczególnych klas – przypomniała Schmidt.

Zachęcamy do zapoznania się z uchwałą Nowoczesnej, przyjętą podczas Rady Krajowej we Wrocławiu: https://nowoczesna.org/wp-content/uploads/2016/10/4-edukacja.pdf

 

NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

©2020 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?