Joanna Schmidt i Marek Ruciński na spotkaniu z Młodymi Nowoczesnymi

Posłowie Joanna Schmidt i Marek Ruciński zaprosili do swojego biura grupę młodych ludzi, którzy interesują się bieżącą polityką i działają w Młodych Nowoczesnych, czyli młodzieżówce Nowoczesnej. Podczas spotkania rozmawiano o pracy w Sejmie, współpracy w ramach klubu, roli opozycji w obecnym parlamencie i pomysłach Nowoczesnej na Lepszą Polskę.

Często słyszę, że młodzież nie interesuje się polityką. I pewnie jest w tym ziarno prawdy, mając w pamięci chociażby frekwencję podczas ostatnich wyborów parlamentarnych, dlatego ogromnie się cieszę, że miałem okazję spotkać się dzisiaj z młodymi ludźmi, którzy interesują się otaczającym ich światem, nie boją się wyrażać swoich poglądów i chcą aktywnie włączyć się w działania na rzecz swoje miasta i regionu” – powiedział poseł Marek Ruciński.

Posłowie podczas spotkania opowiadali o tym, jak wygląda ich praca w Sejmie, w jakich komisjach działają oraz w jaki sposób rozpoczęła się ich przygoda z polityką. Drugą część spotkania poświęcono na dyskusję o sytuacji młodzieży w Polsce i o radykalizowaniu się poglądów politycznych na przestrzeni ostatnich lat.

„Zmiany wprowadzane przez obecny rząd coraz bardziej krępują naszą wolność. A ta jest wartością szczególnie ważną, gdy dokonujemy życiowych wyborów, zwłaszcza w młodym wieku. Dlatego jeśli młodzi nie zainteresują się polityką, to polityka zainteresuje się nimi” – podsumowała Joanna Schmidt.

NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

©2019 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?