„Dziś pali się kukły, jutro książki, a potem podpala się domy.” – Ryszard Petru

Ryszard Petru poinformował w Poznaniu, że złoży do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez przedstawicieli Młodzieży Wszechpolskiej (art. 212, 226, 256 Kodeksu Karnego), którzy 23 marca br. spalili w Białymstoku kukłę z jego wizerunkiem.

Dziś pali się kukły, jutro książki, a potem podpala się domy.  Nie może być przyzwolenia na tego typu zachowania. Oczekuję od ministra Brudzińskiego i ministra Ziobry reakcji i niech nie mówią, że nic się nie stało. – powiedział na konferencji prasowej poseł Nowoczesnej.

Jednym z organizatorów happeningu z paleniem kukły z wizerunkiem Ryszarda Petru jest Pan Kamil Sienicki, asystent posła Andruszkiewicza. Dlatego oprócz reakcji Ministra Spraw Wewnętrznych Joachima Brudzińskiego oraz Prokuratora Generalnego Zbigniewa Ziobro, Ryszard Petru oczekuje reakcji Marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego.

Oczekiwałbym także reakcji Marszałka Kuchcińskiego. Nie może być tak, że w Polsce gdy narasta fala nacjonalizmu, rządzący dają na to przyzwolenie. – zakończył Ryszard Petru.

Treść zawiadomienia

 

 

NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

©2020 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?