Dzień ziemi – odnowa placu przy Domu Kombatanta w Ostrowie Wielkopolskim

„W kierunku natury” to hasło tegorocznego Dnia Ziemi. Obcowanie z naturą na ogół kojarzy nam się z ucieczką poza miasto. Nie musi to być koniecznością, jeżeli w przestrzeni miejskiej pojawia się więcej miejsc, w których można choć na chwilę przysiąść w otoczeniu zieleni. Jest to szczególnie ważne dla osób starszych, często mających problem z poruszaniem się. Dlatego też ostrowscy Nowocześni z okazji Dnia Ziemi postanowili zagospodarować niewielki placyk przy Domu Kombatanta, tak aby jego mieszkańcy mogli cieszyć się naturą na co dzień..

Całość terenu jest tam bardzo ładnie zagospodarowana, wyjątkiem był właśnie ten niewielki fragment, którym po szczegółowych ustaleniach z prezesem Ostrowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, panem Andrzejem Jakubkiem zajęli w Dzień Ziemi ostrowscy Nowocześni. Po kilku godzinach intensywnych prac pojawiły się tam śliwy ozdobne, różnobarwne berberysy , lawenda i żurawka. Powstał nawet mini-ogródek warzywno ziołowy z macierzanką, tymiankiem, miętą, i szczypiorkiem. Oczywiście, pojawiła się też ławka, dla wygodny usytuowana tuż przy ścieżce.

Praca okazała się prawdziwą przyjemnością. Była wspólna kawa zaoferowana przez mieszkańców i pamiątkowe zdjęcia. Jak stwierdził najmłodszy Nowoczesny Mateusz Sysiak, wzruszyły go słowa jednej z mieszkanek, która powiedziała, że jest to najmilsza niespodzianka, jak spotkała ją od czasu, gdy przed 20 laty zamieszkała w tym miejscu.

NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

©2020 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?