Debata o problemach polskiej reumatologii z udziałem posła Marka Rucińskiego

W ostatnim tygodniu stycznia odbyło się spotkanie Parlamentarnego Zespołu ds. Organizacji Ochrony Zdrowia, w ramach którego posłowie i zaproszeni goście rozmawiali na temat organizacji opieki zdrowotnej z zakresu reumatologii.

Z pracach zespołu z ramienia klubu poselskiego .Nowoczesna udział wziął poseł Marek Ruciński. W trakcie dyskusji uznano, że kluczowe jest kompleksowe podejście do pacjenta – nie tylko poprzez jego leczenie farmakologiczne i operacyjne, ale również rehabilitacyjne. Polska reumatologia – podobnie jak wiele innych dziedzin – boryka się z problemem braku lekarzy specjalistów m.in. z zakresu reumatologii dziecięcej.

–  Wspólnie doszliśmy do wniosku, że system opieki zdrowotnej nad pacjentem zmagającym się z problemami reumatologicznymi trzeba zorganizować w taki sposób, żeby miliony złotych przeznaczane w tej chwili na świadczenia pobierane przez osoby pozostające na zwolnieniu lekarskim, zainwestować w opracowywanie innowacyjnych metod leczenia schorzeń reumatologicznych np. leczenie biologiczne, a tym samym pozwolić pacjentom normalnie funkcjonować i podjąć pracę. Liczymy, że partia rządząca weźmie sobie do serca opinię całego środowiska i zdecyduje zająć się problemem zgodnie z rekomendacjami zespołu – mówi poseł Marek Ruciński.

NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

©2020 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?